Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zásahy 2018

č.1:  25.02.2018 Záchrana osob a zvířat z vody - v 09:20 byl KOPIS PK vyhlášen poplach k záchraně propadlé srnky ze zamrzlé hladiny rybníka v Merklíně. Na místo události se dostavila jednotka HZS ze stanice Přeštice s nafukovacím člunem a s nejvyšší opatrností se vydala zvíře zachránit. Bylo zjištěno že jde o mladého srnce, který není propadlý do ledu, ale úplně vysílený a podchlazený. Srnec byl naložen do člunu a dopraven na břeh, kde si ho převzali pracovníci Záchranné stanice živočichů - JSDH Merklín CAS 20, HZS PS Přeštice, Záchranná stanice živočichů (Foto zde)

č.2:  03.03.2018 Požár nízké budovy - ve 20:25 byl KOPIS PK vyhlášen poplach k nahlášenému požáru v rodinném době v Merklíně Na Výsluní. Celý prostor domu byl zakouřen a provedeným průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o netěsná komínová dvířka v půdních prostorech. Komín a jeho okolí bylo překontrolováno termokamerou a celý dům odvětrán - JSDH Merklín CAS 20, HZS PS Přeštice (Foto zde)

č.3:  08.03.2018 Technická pomoc - odstranění stromu - v 09:55 byla jednotka vyslána k odstranění stromu, který padnul přes telefonní kabel a silnici z Merklína na Ptenín a zůstal viset opřený o stromy na protější straně silnice. Strom byl opatrně odřezán, aby nedošlo k poškození kabelu a silnice byla zprůjezdněna a odklizena - JSDH Merklín CAS 20, Policie ČR (Foto zde)

č.4:  13.04.2018 Technická pomoc - odstranění stromu - v 18:24 byla jednotka vyslána k odstranění stromu, který se vyvrátil silným větrem během bouřky na silnici z Merklína na Ptenín. Strom při pádu přetrhal telefonní kabel. Na odstranění stromu byla použita motorová pila a silnice uklizena a přetrhaný kabel byl odstraněn mimo vozovku - JSDH Merklín CAS 20 (Foto zde)

č.5:  09.05.2018 Technická pomoc - odstranění stromu - v 18:06 byl jednotce vyhlášen poplach k odstranění stromu, který se vyvrátil silným větrem před bouřkou na silnici z Ptenína na Otěšice. Jednalo se o vzrostlou třešeň, která nevydržela poryvy větru a spadla přímo na komunikaci, kterou zneprůjezdnila. Třešeň byla rozřezána pomocí motorové pily a silnice uklizena - JSDH Merklín CAS 20 (Foto zde)

č.6:  14.05.2018 Požár, polní porost, tráva - v 10:16 dopoledne byl KOPIS PK jednotce vyhlášen poplach k požáru stohu v Bukové. Během jízdy k zásahu však naše CAS 20 Tatra Terrno havarovala u obce Kloušov, když se vyhýbala protijedoucí dodávce. Došlo k utržení krajnice vozovky a převrácení na levý bok. Řidič byl transportován letecky do FN Plzeň-Lochotín a spolujezdec pozemní cestou do Stodské nemocnice. Naštěstí nedošlo k žádným vážným zraněním. Tatra byla vyproštěna a odtažena pomocí vyprošťovacího jeřábu AV 30 z HZS PS Plzeň-Košutka. Na místě nehody dále zasahovala jednotka HZS PS Přeštice a JSDH Stod. U požáru stohu v Bukové zasahovala jednotka HZS PS Staňkov a druhé družstvo HZS PS Přeštice. (Foto z nehody zde)