Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zásahy 2018

č.1:  25.02.2018 Záchrana osob a zvířat z vody - v 09:20 byl KOPIS PK vyhlášen poplach k záchraně propadlé srnky ze zamrzlé hladiny rybníka v Merklíně. Na místo události se dostavila jednotka HZS ze stanice Přeštice s nafukovacím člunem a s nejvyšší opatrností se vydala zvíře zachránit. Bylo zjištěno že jde o mladého srnce, který není propadlý do ledu, ale úplně vysílený a podchlazený. Srnec byl naložen do člunu a dopraven na břeh, kde si ho převzali pracovníci Záchranné stanice živočichů - JSDH Merklín CAS 20, HZS PS Přeštice, Záchranná stanice živočichů (Foto zde)

č.2:  03.03.2018 Požár nízké budovy - ve 20:25 byl KOPIS PK vyhlášen poplach k nahlášenému požáru v rodinném době v Merklíně Na Výsluní. Celý prostor domu byl zakouřen a provedeným průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o netěsná komínová dvířka v půdních prostorech. Komín a jeho okolí bylo překontrolováno termokamerou a celý dům odvětrán - JSDH Merklín CAS 20, HZS PS Přeštice (Foto zde)

č.3:  08.03.2018 Technická pomoc - odstranění stromu - v 09:55 byla jednotka vyslána k odstranění stromu, který padnul přes telefonní kabel a silnici z Merklína na Ptenín a zůstal viset opřený o stromy na protější straně silnice. Strom byl opatrně odřezán, aby nedošlo k poškození kabelu a silnice byla zprůjezdněna a odklizena - JSDH Merklín CAS 20, Policie ČR (Foto zde)

č.4:  13.04.2018 Technická pomoc - odstranění stromu - v 18:24 byla jednotka vyslána k odstranění stromu, který se vyvrátil silným větrem během bouřky na silnici z Merklína na Ptenín. Strom při pádu přetrhal telefonní kabel. Na odstranění stromu byla použita motorová pila a silnice uklizena a přetrhaný kabel byl odstraněn mimo vozovku - JSDH Merklín CAS 20 (Foto zde)

č.5:  09.05.2018 Technická pomoc - odstranění stromu - v 18:06 byl jednotce vyhlášen poplach k odstranění stromu, který se vyvrátil silným větrem před bouřkou na silnici z Ptenína na Otěšice. Jednalo se o vzrostlou třešeň, která nevydržela poryvy větru a spadla přímo na komunikaci, kterou zneprůjezdnila. Třešeň byla rozřezána pomocí motorové pily a silnice uklizena - JSDH Merklín CAS 20 (Foto zde)

č.6:  14.05.2018 Požár, polní porost, tráva - v 10:16 dopoledne byl KOPIS PK jednotce vyhlášen poplach k požáru stohu v Bukové. Během jízdy k zásahu však naše CAS 20 Tatra Terrno havarovala u obce Kloušov, když se vyhýbala protijedoucí dodávce. Došlo k utržení krajnice vozovky a převrácení na levý bok. Řidič byl transportován letecky do FN Plzeň-Lochotín a spolujezdec pozemní cestou do Stodské nemocnice. Naštěstí nedošlo k žádným vážným zraněním. Tatra byla vyproštěna a odtažena pomocí vyprošťovacího jeřábu AV 30 z HZS PS Plzeň-Košutka. Na místě nehody dále zasahovala jednotka HZS PS Přeštice a JSDH Stod. U požáru stohu v Bukové zasahovala jednotka HZS PS Staňkov a druhé družstvo HZS PS Přeštice. (Foto z nehody zde)

č.7:  19.06.2018 Požár, lesní porost - v 15:45 byl jednotce vyhlášen poplach k požáru lesního porostu mezi Merklínem a Soběkury. Jednalo se o požár nízkého lesního porostu o rozloze asi 50 m2 nedaleko silnice. Na likvidaci požáru bylo použito dvou C proudů - JSDH Merklín CAS 24, HZS PS Přeštice, HZS PS Staňkov (Foto zde)

č.8:  05.07.2018 Požár, polní porost, tráva - v 10:49 byl jednotce vyhlášen poplach k požáru polního a lesního porostu mezi Merklínem a Soběkury. Jednalo se o požár nízkého lesního porostu a trávy v místech předchozího požáru z 19.června. Na likvidaci bylo použito jednoho C proudu z naší CAS - JSDH Merklín CAS 24, HZS PS Přeštice (Foto zde)

č.9:  08.07.2018 Požár, dopravní prostředky - v 09:43 byl KOPIS PK vyhlášen poplach k požáru motorové části osobního automobilu na výjezdu z Merklína na Staňkov. Po příjezdu na místo byl již automobil celý v plamenech. Na likvidaci tohoto požáru bylo použito jednoho C proudu a jednoho vysokotlakého produ - JSDH Merklín CAS 24, HZS PS Přeštice (Foto zde)

č.10:  14.07.2018 Záchrana osob a zvířat, uzavřené prostory - v 08:16 byl KOPIS Plzeňského kraje vyhlášen poplach k záchraně osoby napadené a podupané býkem v areálu zemědělského družstva ve Pteníně. Zvířata musela být nejdříve odehnána, aby se záchranáři k napadenému dostali. Při následné resuscitaci se však nepodařilo napadeného zachránit - JSDH Merklín CAS 24, HZS PS Přeštice, Zdravotnická záchranná služba, Policie ČR

č.11:  18.07.2018 Technická pomoc, odstranění stromu - v 10:26 vyjela jednotka na žádost KOPIS PK k odstranění vyvráceného stromu na komunikaci mezi Lhotou a Zeleným Hájem. Suchý dub, který spadl na telefonní kabel a visel nad silnicí, byl opatrně odstraněn, aby nedošlo k poškození kabelu - JSDH Merklín CAS 24

č.12:  29.07.2018 Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu - v 15:55 vyjela jednotka na žádost KOPIS PK k likvidaci obtížného hmyzu na skautský tábor u rybníka Drnovka. Jednalo se o sršní hnízdo, které bylo v zemi hned vedle stanu. Na likvidaci hnízda byl použit speciální hasící přístroj na hmyz - JSDH Merklín CAS 24

č.13:  03.08.2018 Technická pomoc, likvidace obtížného hmyzu - v 19:16 vyjela jednotka na žádost KOPIS PK k likvidaci sršního hnízda do ulice Kostelní v Merklíně. Sršní hnízdo, které se nacházelo v blízkosti vchodu do domu, bylo odborně odstraněno do uzavřené nádoby a prostor postříkán Biolitem na létající hmyz - JSDH Merklín CAS 24

č.14:  09.08.2018 Požár, lesní porost - v 15:11 odpoledne byl naší jednotce vyhlášen poplach k požáru lesního porostu mezi Zeměticemi a Drahovákem. Jednalo se o požár lesa většího rozsahu cca. 100 x 70 m. Po našem včasném příjezdu na místo se podařilo dvěma proudy C zastavit postupující frontu požáru, které se vlivem větru rozšiřovala poměrně rychle. Na likvidaci požáru byly použity tisíce litrů vody za pomoci pěti cisteren, kdy u rybníka Drahovák bylo zřízeno čerpací stanoviště a prováděna kyvadlová doprava vody. Požár byl zlikvidován zhruba za 2 hodiny a další 4 hodiny byl prováděn dohled nad požářištěm - JSDH Merklín CAS 24, JSDH Stod, JSDH Zemětice, JSDH Čelákovy, HZS PS Staňkov, HZS PS Přeštice, HZS Vyšetřovatel, Policie ČR (Foto zde)

č.15:  09.08.2018 Požár, polní porost, tráva - v nočních hodinách ve 22:55 byl opět KOPIS PK vyhlášen poplach k opětovnému rozhoření menších ohnisek po odpoledním požáru mezi Zeměticemi a Drahovákem. Podzemním skrytým hořením se menší ohniska rozšířila i do míst o několik metrů vzdálených od původního hořeniště. Proběhlo prolití těchto ohnisek a naší jednotkou byl prováděn dohled a drobná dohašování požářiště až do ranních hodin - JSDH Merklín CAS 24, HZS PS Přeštice, Policie ČR

č.16:  11.08.2018 Požár, lesní porost - dnes v 16:09 byla naše jednotka opět vyslána KOPIS PK do Zemětic, kde se na několika místech znovu rozhořela další ohniska po čtvrtečním požáru lesa u Drahováku. Pomocí jednoho C proudu byla ohniska uhašena a celé okolí prolito vodou - JSDH Merklín CAS 24, HZS PS Přeštice (Foto zde)

č.17:  12.08.2018 Požár, polní porost, tráva - dnes v 15:12 byl KOPIS PK vyhlášen poplach k požáru pole a louky mezi Radostí a Lhotou. Požár vznikl s největší pravděpodobností od zemědělského stroje, který na poli prováděl sklizeň. Z pole se pak požár rozšířil i na přilehlou louku. Požár byl zlikvidován lafetami z cisternových automobilových stříkaček a k větším škodám tak nedošlo - JSDH Merklín CAS 24, HZS PS Staňkov, HZS PS Přeštice, Polocie ČR (Foto zde)